Prywatny blog w internecie

Bloger to wbrew pozorom zawód przyszłości. żeby założyć własny blog nie należy kończyć fachowych studiów, ani wręcz kursów. Można za to zarobić na tym w całości przyzwoite pieniądze. A przy odrobinie szczęścia i ciężkiej pracy przyzwoite pieniądze zamieniają się w ogromną kasę.
Jak założyć bloga? Na początku warto rozpocząć od którejś z bezpłatnych platform, np. Blogspot, czy Wordpress. Nie powinno się płacić za domenę, a szablon można wybrać z listy dostępnych, darmowych motywów. To, gdzie najlepiej założyć bloga, jest uwarunkowane swoimi preferencjami i planami na przyszłe lata. Jeśli planujesz kiedyś wykupić swoją domenę, dobrym rozstrzygnięciem będzie dla Ciebie Wordpress. Jednakże o ile jesteś kompletnie "zielony" w temacie i potrzebujesz czasu na zaznajomienie się ze specyfiką blogowania, najlepiej rozpocznij od prostego i intuicyjnego Blogspota, który zapewnia ci wszechstronną gamę szablonów i zwyczajnych wtyczek.
Pewnie zastanawiasz się, jak generalnie można zarabiać na pisaniu bloga. Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak, jak zarabiają telewizje, czy gazety- przez promocji. Współpracując z markami, udostępniasz im miejsce reklamowe na indywidualnej stronie albo przeprowadzasz kampanie, o których wspominasz. Reklamodawcy płacą za to pieniądze. Wysokość zarobków uzależniony jest od liczby czytelników, zasięgu bloga i pozycji blogera. Najlepsi mogą zarabiać wręcz kilkadziesiąt tysięcy na jednej kampanii.
Dzięki blogowaniu, pisanie nie musi być pracą do szuflady. Ma możliwość stać się drogą do zarobienia pieniędzy i niezależności.

Zobacz: jak stworzyć bloga.