Motywacja do ćwiczeń

Chyba każdy z nas wie, jak wspaniałym sportem jest bieganie. Na nieszczęście, w większości przypadków rezygnujemy z tej aktywności fizycznej z błahych powodów. Sądzimy, że jeśli nie mamy doskonałej kondycji, nie jesteśmy w stanie przebiec paru kilometrów. A prawda jest przecież całkowicie inna. Dlatego zacznij biegać i sprawdź, jakie to zwykłe!

Z całą pewnością należy przygotować się do rozpoczęcia swojej przygody z bieganiem. Nie porywajmy się od razu na głęboką wodę. Jeśli dotychczas prowadziliśmy mało aktywny tryb życia, zacznijmy od spacerów. Możemy na nie wychodzić wspólnie ze dobrymi przyjaciółmi albo bliską familią. Dzięki temu cały wysiłek stanie się bardzo dużo prostszy i przyjemniejszy. Jeżeli już spacery przestaną nas już męczyć, postawmy na delikatne, spokojne biegi. Tutaj natomiast musimy najpierw zainwestować w profesjonalne, sportowe buty. Bez nich nawet nie zaczynajmy biegać! Możemy wtedy szybko nabawić się poważnej kontuzji albo innych urazów. A tego rodzaju obuwie zaoferuje nam prawie każdy sklep biegacza. Prócz tego, są to zwykle kolorowe, wielobarwne buty, których sam wygląd zmotywuje nas do zwiększonej aktywności fizycznej. A na tego rodzaju adidasach nie warto oszczędzać. W końcu to od nich w ogromnej mierze zależy, jak będzie wyglądać nasza cała przygoda z bieganiem.

W praktyce każdy z nas może zacząć biegać. Jeżeli już jednak posiadamy bezdyskusyjne wątpliwości, udajmy się do pobliskiego lekarza na kontrolne badanie. Dowiedzmy się, czy spokojnie możemy wykonywać taki trening biegacza. A o ile tak, to zacznijmy się ruszać i cieszmy się tą aktywnością!

Więcej: plan treningowy dla biegaczy.